Jak vybrat a namíchat tu správnou barvu?

Chcete přesně sladěný odstín barvy s originální barvou na vašem vozidle? Pak je tento článek pro vás ten pravý. Dozvíte se jak nám nejlépe sdělit barevný odstín a jakým způsobem pro Vás barvu připravujeme.

Karel Čech
Karel Čech

1. Jak nám sdělit odstín barvy

Přesný odstín

Pokud plánujete opravu pouze části vozu je opravdu důležité vybrat a namíchat ten správný odstín. Na fotce níže vidítě barevné varianty červené a to je jen příklad. Jedna barva může mít statisíce odstínů. Musíte myslet na to, že časem se barva na vašem vozidle mění vlivem slunečního záření a povětrnostních podmínek. Ideální je tedy odmontovat díl vašeho vozu a zaslat nám ho poštou na prodejnu. Vhodným dílem je například víčko od nádrže.

POZOR! odmontovaný díl nesmí být z plastu.

Přibližný odstín pro menší opravy nebo kompletní renovace

Pokud chcete opravit jen drobný škrábanec, nebo se naopak chystáte na kompletní renovaci laku, je pro vás tato cesta nejsnazší. Stačí vám znát značku vozu, jeho model a rok výroby a dle našeho praktického návodu naleznete štítek s kódem barvy od výrobce. Ten je umístěn na každém vozidle. Z něho vyčtete kód barvy, nebo nám rovnou můžete zaslat fotku štítku a je hotovo.

3. Namíchání barvy

Jakmile k nám dorazí díl vašeho vozu. Podle náročnosti odstínu barvu naměříme fotospektrometrem nebo pomocí naší databáze karet. Zvolený odstín pak díky systému Colorvation namícháme v množství, které potřebujete. Pro správné namíchání barvy potřebujeme znát všechny tyto údaje. Bez nich není možné dohledat ten správný odstín a barva tak nemusí sedět s původní barvou vašeho vozu.

  • Značku a model vozidla
  • Rok výroby vozidla
  • Kód barvy ze štítku

Vítáme také osobní návštěvu našeho míchacího centra s vozem, pro který chcete barvu namíchat.

Jak funguje měření fotospektrometrem a následné míchání barvy